Veľmi nás teší, že môžeme prispieť svojou „troškou“ v pomoci ľuďom z Ukrajiny, prostredníctvom Centru sociálnych služieb  Vita vitalis v Prešove sme preto darovali  vreckový prekladač Langie S2. Centrum Vita vitalis sa okrem sociálnej činnosti venuje aj pomoci ľudom priamo na Ukrajinských hraniciach. Žijeme vo veľmi turbulentnej dobe kedy čelíme nie len ako jednotlivci ale aj ako ľudstvo rôznym nástrahám.

Práca v takto náročnom prostredí je často komplikovaná komunikačnými bariérami, ktoré im pomáha prekonávať práve prekladač Langie S2. Dúfame, že bez komunikačnej bariéry sa zefektívni pomoc a spolupráca pre týchto ťažko skúšaných ľudí. Okrem aktívneho využívania Langie S2 dobrovoľníkmi z Vita vitalis na Ukrajiských hraniciach ho využívajú a pomáha aj handicapovaným klientom centra.

Slovami pani riaditeľky, ktoré nám napísala v liste – „Spoločnými silami všetci prispejeme k zvládnutiu tejto neľahkej situácie.“ Veľkou pomocou bol aj pri komunikácií s pani Lesjou z Kyjeva, ktorá je v zariadení aj s jej 80 ročnou mamkou.

Pevne veríme, že Langie S2 bude kvalitným a frekventovaným spoločníkom a pomocníkom všade tam kde ho ľudia potrebujú.